48 607 674 929        kontakt@butikfinansowy24.pl

Nowe limity w programie Mieszkanie dla Młodych

Opublikowane przez pokrzywinski w dniu

Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował aktualizację limitów ceny 1m2 mieszkań i domów w programie Mieszkanie dla Młodych.

Limity mają obowiązywać w 4 kwartale 2017 roku. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia, gdyż w tym roku nie jest już możliwe skorzystanie z tego programu z uwagi na brak środków do wykorzystania. Zgodnie z przyjętą jednak praktyką wartości te nie ulegną zmianie w kolejnym kwartale, który jak wszystko na to wskazuje będzie ostatnim będzie ostatnim momentem na skorzystanie z programu.

Dane dla województwa opolskiego

Limity maksymalnej ceny 1m2 powierzchni mieszkalnej w całym województwie opolskim niestety uległ zmniejszeniu. Biorąc pod uwagę aktualne ceny rynkowe mieszkań w Opolu, skorzystanie z programu będzie znacząco utrudnione. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja w pozostałej części województwa.

Rynek Pierwotny Wynek Wtórny
Opole  4 296,05 zł   3 514,95 zł 
gminy sąsiadujące z Opolem: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń
Wielki, Komprachcice, Łubniany, Prószków, Tarnów Opolski, Turawa
 3 886,58 zł   3 179,93 zł 
województwo opolskie (z pominięciem wskazanych powyżej)  3 477,10 zł   2 844,90 zł

Warto pamiętać, że wniosek o dofinansowanie wkładu własnego będzie można złożyć dopiero w pierwszych dniach stycznia 2018, ale warto do tematu podejść wcześniej. Z pewnością, wzorem lat ubiegłych, część banków będzie dokonywać wstępnej analizy kredytowej już w grudniu 2017r.

Butik Finansowy 24 jest firmą świadczącą usługi w zakresie bezpłatnej pomocy w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem bezpłatnej konsultacji zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz.

 

Kategorie: Kredyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się!
close slider